C1206C150K2GAC7800
Mfr.Part #
C1206C150K2GAC7800
Description
CAP CER 15PF 200V NP0 1206
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
15pF
Radiation Hardening :
No
Height :
780μm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
C0G
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
KEMET C1206C150K2GAC7800
15pF Ceramic Capacitor 10% 1206