C1206C132K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C132K5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 1.3NF 50V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1300pF
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C132K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1300pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)