C1206C121K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C121K4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 120PF 16V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
120pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1206C121K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 120pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)