C1206C121K1GAC7800
Mfr.Part #
C1206C121K1GAC7800
Description
CAP CER 120PF 100V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
Capacitance :
120pF