C1206C121G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C121G8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 120PF 10V ULTRA STA
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
120pF
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C121G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 120pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)