C1206C120F5HAC7800
Mfr.Part #
C1206C120F5HAC7800
Description
CAP CER 12PF 50V X8R 1206
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206C120F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 12pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)