C1206C120F1HAC7800
Mfr.Part #
C1206C120F1HAC7800
Description
CAP CER 12PF 100V X8R 1206
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1206C120F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 12pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)