C1206C112G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C112G3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 1.1NF 25V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1100pF
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
880μm
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
25V
KEMET C1206C112G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1100pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)