C1206C111G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C111G8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 110PF 10V ULTRA STA
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
110pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Height :
880μm
KEMET C1206C111G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 110pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)