C1206C111F5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C111F5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 110PF 50V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
880μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C1206C111F5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 110pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)