C1206C105M4REC7800
Mfr.Part #
C1206C105M4REC7800
Description
CAP CER 1206 1UF 16V X7R 20%
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C105M4REC7800
ESD SMD Comm X7R 1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)