C1206C104K1RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C104K1RECAUTO
Description
CAP CER 1206 0.1UF 100V X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.1μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C104K1RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.1muF