C1206C104JMRECAUTO
Mfr.Part #
C1206C104JMRECAUTO
Description
CAP CER 1206 0.1UF 63V X7R 5%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Rated :
63V
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206C104JMRECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.1μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)