C1206C104J4REC7800
Mfr.Part #
C1206C104J4REC7800
Description
CAP CER 1206 0.1UF 16V X7R 5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C104J4REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)