C1206C103MDRAC7800
Mfr.Part #
C1206C103MDRAC7800
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
10nF
Voltage - Rated DC :
1kV
Tolerance :
20%
Dielectric Material :
Ceramic
Dielectric :
X7R
Package / Case :
KEMET C1206C103MDRAC7800
10nF Ceramic Capacitor 20% 1206