C1206C103MAREC7800
Mfr.Part #
C1206C103MAREC7800
Description
CAP CER 1206 10NF 250V X7R 20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C103MAREC7800
ESD SMD Comm X7R 10000pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)