C1206C103MAGEC7210
Mfr.Part #
C1206C103MAGEC7210
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 10NF 250V C0G 20%
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
ESD Protection
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C103MAGEC7210
ESD SMD Comm C0G 10000pF 250V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)