C1206C103M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C103M8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 10NF 10V ULTRA STAB
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
10000pF
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
880μm
KEMET C1206C103M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)