C1206C103M3REC7210
Mfr.Part #
C1206C103M3REC7210
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 10NF 25V X7R 20%
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206C103M3REC7210
ESD SMD Comm X7R 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)