C1206C103KDRAC7800
Mfr.Part #
C1206C103KDRAC7800
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1206
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
1kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Capacitance :
10nF