C1206C103K2GEC7210
Mfr.Part #
C1206C103K2GEC7210
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 10NF 200V C0G 10%
Ceramic Capacitors
Applications :
ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
KEMET C1206C103K2GEC7210
ESD SMD Comm C0G 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)