C1206C103J4RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C103J4RECAUTO
Description
CAP CER 1206 10NF 16V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C1206C103J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)