C1206C103J1GEC7210
Mfr.Part #
C1206C103J1GEC7210
Description
CAP CER 1206 10NF 100V C0G 5%
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Capacitance :
10000pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
100V
KEMET C1206C103J1GEC7210
ESD SMD Comm C0G 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)