C1206C102MMGECAUTO
Mfr.Part #
C1206C102MMGECAUTO
Description
CAP CER 1206 1NF 63V C0G 20%
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Series :
ESD SMD Auto C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1000pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
KEMET C1206C102MMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 1000pF 63V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)