C1206C102M2GEC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C102M2GEC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 1NF 200V C0G 20%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
ESD SMD Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Applications :
ESD Protection
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
1000pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
KEMET C1206C102M2GEC7800
ESD SMD Comm C0G 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)