C1206C102J4REC7800
Mfr.Part #
C1206C102J4REC7800
Description
CAP CER 1206 1NF 16V X7R 5%
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1000pF
KEMET C1206C102J4REC7800
ESD SMD Comm X7R 1000pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)