C1206C100J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C100J1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 10PF 100V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10pF
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Height :
880μm
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1206C100J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 10pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)