C1206C100D5GAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C100D5GAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 1206
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
10pF
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Height :
780μm
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
KEMET C1206C100D5GAC7800
10pF Ceramic Capacitor 1206