C1206C0G250-151KNP
Mfr.Part #
C1206C0G250-151KNP
Manufacturer
Venkel LTD
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Series :
C
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Ratings :
Features :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
150 pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Product Status :
Active
Venkel LTD C1206C0G250-151KNP
C 150 pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)