C11AH5R6C-9UN-X1T
Mfr.Part #
C11AH5R6C-9UN-X1T
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Voltage - Rated DC :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
P90
Case Code (Metric) :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
C11AH5R6C-9UN-X1T
Knowles Precision C11AH5R6C-9UN-X1T
AH 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm P90 ±0.25pF 5.6pF