C11AH2R0B-9UN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C11AH2R0B-9UN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0505
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
AH
Temperature Coefficient :
P90
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2pF
Datasheets
C11AH2R0B-9UN-X1T
Knowles Precision C11AH2R0B-9UN-X1T
AH 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm P90 ±0.1pF 2pF