C1005C0G2A331J050BA
Mfr.Part #
C1005C0G2A331J050BA
Description
CAP CER 330PF 100V C0G 0402
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
C0G
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
0.5mm
Series :
C
Number of Terminations :
Length :
1mm
C0G
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm