C1005C0G1H430J
Mfr.Part #
C1005C0G1H430J
Description
CAP CER 43PF 50V C0G 0402
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.5mm
Capacitance :
43pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount, MLCC
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Length :
1mm