C0805X912G5JAC7800
Mfr.Part #
C0805X912G5JAC7800
Description
CAP CER 9100PF 50V U2J 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
863.6μm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
9100pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
KEMET C0805X912G5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 9100pF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
C0805X912G5JAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.
C0805X912G5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm