C0805X910J4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X910J4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 91PF 16V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
16V
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
91pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C0805X910J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 91pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)