C0805X820F3HAC7800
Mfr.Part #
C0805X820F3HAC7800
Description
CAP CER 0805 82PF 25V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tolerance :
±1%
Capacitance :
82pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0805X820F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 82pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)