C0805X752M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X752M8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 7.5NF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
7500pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C0805X752M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)