C0805X752F8HAC7800
Mfr.Part #
C0805X752F8HAC7800
Description
CAP CER 0805 7.5NF 10V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
7500pF
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
KEMET C0805X752F8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)