C0805X751J4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X751J4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 750PF 16V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
750pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C0805X751J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 750pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)