C0805X683J3REC7800
Mfr.Part #
C0805X683J3REC7800
Description
CAP CER 0805 68NF 25V X7R 5%
0805 (2012 Metric)
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Capacitance :
0.068μF
KEMET C0805X683J3REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)