C0805X682M5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X682M5GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 6.8NF 50V C0G 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
6800pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ESD SMD Auto C0G
KEMET C0805X682M5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)