C0805X682M2GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X682M2GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 6.8NF 200V C0G
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Auto C0G
Capacitance :
6800pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, Soft Termination
KEMET C0805X682M2GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)