C0805X682K3RECAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805X682K3RECAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 6.8NF 25V X7R 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805X682K3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)