C0805X682J2GEC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805X682J2GEC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 6.8NF 200V C0G 5%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Series :
ESD SMD Comm C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, Soft Termination
KEMET C0805X682J2GEC7800
ESD SMD Comm C0G 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)