C0805X682GAGEC7800
Mfr.Part #
C0805X682GAGEC7800
Description
CAP CER 0805 6.8NF 250V C0G 2%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Capacitance :
6800pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated :
250V
KEMET C0805X682GAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)