C0805X682G5GEC7210
Mfr.Part #
C0805X682G5GEC7210
Description
CAP CER 0805 6.8NF 50V C0G 2%
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm C0G
Capacitance :
6800pF
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
KEMET C0805X682G5GEC7210
ESD SMD Comm C0G 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)