C0805X682G3GEC7800
Mfr.Part #
C0805X682G3GEC7800
Description
CAP CER 0805 6.8NF 25V C0G 2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
6800pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Rated :
25V
KEMET C0805X682G3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)