C0805X682F2GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805X682F2GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 6.8NF 200V C0G 1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Capacitance :
6800pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
200V
KEMET C0805X682F2GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)