C0805X681G8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805X681G8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 680PF 10V ULTRA STA
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
680pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805X681G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 680pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)