C0805X622K4JAC7800
Mfr.Part #
C0805X622K4JAC7800
Description
CAP CER 6200PF 16V U2J 0805
Ceramic Capacitors
Thickness :
863.6μm
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
6200pF
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Comm U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805X622K4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 6200pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)